top of page
  • Facebook

Доброчесність
перемагає

48% наших громадян вважають подолання корупції однією з головних цілей для України на найближчі 10 років. Відомо, що майже кожен четвертий українець особисто стикався з корупцією.

Найвищі показники у сфері охорони здоров’я та освіти: майже 56% громадян стикалися з корупцією в медицині, а 38% — у вищій та середній освіті. Тому треба вміти орієнтуватися у складних ситуаціях, реагувати миттєво та діяти правильно. Наприклад, коли у вас вимагають хабар за іспит чи грошову компенсацію безоплатної медичної послуги. 

Бути доброчесними — це визначальна риса нової України. І водночас це наш щоденний вибір. Лише завдяки об’єднаним зусиллям ми зможемо побудувати суспільство та державу, в якій будуть жити щасливо наступні покоління.

Bayraktar_1920x1080.gif
viyskovi_630X339.png

Особливо гостро це відчувається зараз — під час повномасштабної війни Росії проти України, коли українці боронять свою рідну землю та свободу.

Бути доброчесними — означає чинити правильно, навіть коли ніхто не бачить.

Несіть цукерки, коли йдете в гості до мами, а не в поліклініку. Якщо вже порушили ПДР — сплатіть штраф офіційно. Вступили до універу — складайте іспити чесно.

Творіть країну, де хочеться чесно жити, любити й працювати.

Доброчесність важлива на хвилі росту нашої довіри одне до одного, активного волонтерства, діяльності громадських організацій та громадянського суспільства загалом. І під час такого шаленого об'єднання здолати корупцію у нашому повсякденному житті  — це  те, що ми просто повинні зробити.

Маніфест доброчесності

01

Я вірю в сильну та незалежну Україну.

02

Дбати про своє благополучне майбутнє важливіше, ніж отримувати тимчасові недоброчесні вигоди зараз.

03

Я роблю вибір кожного дня на користь своєї країни та свого щасливого життя в ній.

04

Знаю, що я можу багато змінити у своїй країні та беру на себе цю відповідальність.

05

Як мені жити (доброчесно чи ні) — залежить лише від мене.

06

Я раніше помилявся(сь), але зробив(ла) висновки та щодня навчаюся, щоб бути завтра кращим(ою).

07

Мені не соромно просити про допомогу, щоб змінити своє життя на краще.

08

Я знаю, як мені діяти, щоб побороти побутову корупцію.

09

Я вважаю, що корупція є неприпустимою незалежно від того, хто пропонує чи вимагає хабар — рядовий громадянин, чи топ-чиновник.

10

Я впевнений/впевнена, що роблю правильно, відстоюючи принципи доброчесності, та знаю, що мене завжди підтримають українці.

Розповідайте про своє рішення жити доброчесно — тисніть на кнопку, щоб зашейрити Маніфест доброчесності у соцмережах. 

Офіс доброчесності НАЗК у співпраці з Програмою сприяння громадській активності «Долучайся!» USAID/ENGAGE проводить просвітницьку кампанію «Доброчесність перемагає!», яка спонукає українців відмовитися від побутової корупції на користь доброчесних альтернатив. 

Місія Офісу доброчесності — запускати освітні ініціативи для поширення доброчесності. Команда займається просвітництвом та взаємодією з партнерами у сфері запобігання корупції, активно працює над тим, аби зробити доброчесність новою нормою.

Кампанія «Доброчесність перемагає» впроваджується в рамках проєкту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. 

Зміст кампанії є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Щоб краще розуміти основи антикорупції та доброчесності, пропонуємо пройти онлайн-курси NAZK.study:

study.nazk.gov.ua

Ресурс 1_2x.png

Матеріал створено у рамках медіапідтримки просвітницької кампанії «Доброчесність перемагає!».

onlineUAweb (1).png

© 2022 ONLINE.UA. All rights reserved. При цитуванні будь-яких матеріалів, що публікуються на порталі ONLINE.UA, обов'язкове посилання, вміщене не нижче першого абзацу тексту. При копіюванні новинних матеріалів для інтернет-видань обов'язковим є пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання, що розміщується незалежно від обсягу використовуваних матеріалів (повного або часткового). Використання матеріалів ONLINE.UA в друкованих ЗМІ, ТБ, мобільних додатках можливе тільки з письмової згоди редакції ONLINE.UA.

bottom of page